MS Platformu Nedir?

MS Platformu ile Gücümüz Bir!

Halk arasında EMES olarak da bilinen Multipl Skleroz (MS) kişiden kişiye farklılık gösterebilen bir hastalıktır. Ülkemizde çok sayıda MS hastası olmasına rağmen birçok kişi hasta olduğunun farkında olmadan hayatına devam etmeye çalışıyor. Birçoğu da çeşitli sebeplerden dolayı MS hastası olduğunu saklamak zorunda hissediyor; iş ve sosyal yaşamlarında ciddi sıkıntılar yaşıyor.

Bütün bu gerçekler bize ülkemizde MS hastalığıyla ilgili karşılanmamış birçok ihtiyacın olduğunu gösterdi. MS Platformu işte tam da bu karşılanmamış ihtiyacın olduğu gerçeğinden hareketle, Roche Türkiye liderliğinde Türkiye MS Derneği, Karadeniz MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Adana MS Derneği ile birlikte yola çıktı. Hasta ve hasta yakınlarına, sosyal, psikolojik ve hukuki destek sağlamayı amaçlayan platform, derneklerin de katkısıyla MS alanında farkındalık oluşturma vizyonu da taşıyor.

MS Platformu olarak, MS’in doğru tanınması için uzmanlarla, farklı hasta deneyimlerini bir araya getirip hastalık sürecinde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyacı olabilecek her tür bilgi kaynağının oluşturulması için çalışıyoruz.

Aynı zamanda MS hastalığı hakkında doğru bilinen yanlışları araştırıyor, hastalık sürecindeki her türlü detayın kaynak noktası konumunda olmayı hedefliyoruz. Web sitesi ve Facebook sayfasıyla hasta ve hasta yakınlarının düzenli olarak takip edebileceği içerikleri de bir araya getiriyoruz:

MS ile ilgili en çok merak edilen bilgiler

MS ile ilgili uzman görüşleri

MS’li bireylerin başarı hikayeleri

“MS ile Yaşam”: Askerlikten, iş hayatına, gebelikten, sosyal gereksinimlere dair tüm bilgiler

“Benim MS’im”: MS hastalarının deneyimleri

“MS Etkinlikleri”: Tüm Türkiye’de düzenlenen MS etkinlik ve eğitim takvimleri

MS Platformu olarak MS’lilerin de herkes gibi mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabileceğine gönülden inanıyor, bu inanç ve hayalimizi gerçeğe dönüştürmek için hastalar, hasta yakınları ve derneklerle güçlerimizi birleştiriyor, var gücümüzle çalışıyoruz.

MS Platformu’nda buluşalım, gücümüz bir olsun!

Bu sayfayı inceleyenler

aşağıdaki içerikleri de inceledi

MS’te Doğru Bilinen Yanlışlar

MS olan kişi genellikle bir veya birden fazla belirti yaşayabilir.

Detaylı İncele

MS Nedir?

Merkezi sinir sistemi yani beyin ve omuriliğin bir hastalığıdır.

Detaylı İncele